1/10

OPIS

CREDTIS

koncepcja, choreografia, wykonanie
EDYTA KOZAK
konecpecja, reżyseria, wykonanie
ROLAND ROWIŃSKI
reżyseria świateł
RYSZARD PODPORA

wideo

TOMASZ WÓJCIK, WOJTEK KANIEWSKI

produckcja FUNDACJA CIAŁO/UMYSŁ
premiera  WARASZAWA 2009

RIDER

KONTAKT

Edyta Kozak | e.kozak@cialoumysl.pl

Anna Szaniawska | a.szaniawska@cialoumysl.pl

Spektakl  „Dancing For You Longer Than One Minute” to dialog tancerki z reżyserem, próba, podczas której poznajemy jej historię, ulubione style, estetyki tańca i fascynacje. Historia intymna, w której sposobem na opowiedzenie własnej biografii staje się przywoływanie klasycznych przedstawień tańca współczesnego (m.in. Piny Bausch i Jérôme’a Bela).

To także refleksja nad poszukiwaniem wyrazu dzisiejszego tańca w Polsce i Europie, a także świadectwo emancypacji współczesnej kobiety, tancerki, w świecie męskich stereotypów i sprzeciwu wobec narzucanych jej ról społecznych i kanonów estetycznych. Monodram Kozak w reżyserii Rolanda Rowińskiego wpisuje się w nurt tańca autorefleksyjnego.

Edyta Kozak, niegdyś solistka warszawskiego Teatru Wielkiego, powróciła tym spektaklem na scenę po kilku latach przerwy, podczas których zajmowała się rozwojem i animacją polskiego środowiska tanecznego. Ten entuzjastycznie przyjęty spektakl tak przez krytyków i widzów został wyróżniony w kategorii spektakl oraz niespodzianka roku 2008 w ankiecie przeprowadzonej wśród krytyków tańca  przez portal internetowy nowytaniec.pl., a także  stał się inspiracją do filmu Rolanda Rowińskiego „Dancing For You”.

Spektakl realizowany podczas pobytu w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, Burdągu/ we współpracy z Centralnym Basenem Artystycznym / współfinansowany ze środków Miasta St. Warszawa, Ministerstwa Kultury i Sztuki

Set List

 

Tech Rider

© 2017 by OGARNIAM Agnieszka Kiewicz. Proudly created with Wix.com